Hareket İlham Kütüphanesi

50 Yaş ve Üzeri İlham Verici 10 Sporcu

Onlar kendilerine empoze edilen yaş alma kurallarını reddettiler. İnsanların beklentilerini karşılamak yerine hayallerinin peşinde koştular. Bize de onların ilham verici hikayelerini sizlerle paylaşmak düştü. Spor alışkanlığı edinmek isteyen yahut başlamak için çok geç olduğunu düşünenlerdenseniz galerimiz sizi yakından ilgilendiriyor.

slide_240463_1269040_free

Martina Navratilova

Tenis efsanesi Martina Navratilova, 50. Yaşını kutlamasından hemen önce Amerika Açık Tenis Turnuvasında karışık çiftlerde şampiyonluk kazandı. O zaman ESPN kanalına yaptığı konuşmasında; “Eğer kendinize inanırsanız yaşınız ne olursa olsun her zaman büyük şeyler başarabilirsiniz. İnsanların size ‘Hayır, yaşın çok ileride yapamazsın’ veya ‘çok ağırsın’ ya da ‘sen bir sporcu değilsin’ demeleri ile kendinizi sınırlamayın. Sizin sınırlarınız ne olursa olsun, bu sınırların sizi tanımlamasına izin vermeyin. Ben izin vermedim.” ifadelerini kullandı.

Bu cümleler kesinlikle hayatını nasıl yaşadığını gösteriyor. The New York Times’ın açıklamasına göre, göğüs kanseri için radyasyon tedavilerini tamamlamasından günler sonra, 53 yaşında Wimbledon şampiyonasında çiftlerde birincilik kazandı. Navratilova: Her zaman korkularımla yüzleşmeye çalıştım. Hayatım boyunca dans etmekten korktum, bu yüzden korkumla yüzleşmem için dünyadaki en büyük dans pisti olan “Yıldızlar ile Dans” a katılıp yarışmaktan daha iyi bir yol olabilir mi?

Yorum Yazın