Beden Sağlığı

Kol Kasları için Sıkılaştırıcı Egzersizler

hands-women

Omuz ve kol bölgelerindeki gevşeklik ve sarkmalardan şikayetçiyseniz bu egzersizler tam size göre. Evde uygulayabileceğiniz bu hareketler için tek ihtiyacınız olan orta sertlikte bir egzersiz bandı. Kendinize ayıracağınız 15 dakika ile yaza daha sıkı kollarla merhaba deyin. Bu hareketleri her gün 2-3 set ve 15-20 tekrar olacak şekilde yapın. Setler arasında 30-40 saniye dinlenin.

1 (2)1.Orta sertlikte bir egzersiz bandını omuz genişliğinden biraz fazla olacak şekilde tutun. Dirseklerinizi hiç bükmeden kollarınızı başınızın üzerinden arkanıza kadar getirin. Sonra aynı şekilde öne getirin. Bu dairesel hareketi 15 tekrardan 3 set yapın.

2 (3)

2.Egzersiz bandınızı sandalyenin ortasına iki tarafı eşit olacak şekilde yerleştirin. Dik oturun ve lastiği iki ucundan tutun. Başlangıç posizyonu için dirsekleriniz bükülü olsun. Nefes verirken lastiği çekin ve kollarınızı yukarı doğru uzatın, sonra nefes alırken başlangıç pozisyonuna dönün.

3 (3)

3.Duruşunuzu bozmadan sadece egzersiz bandının bir ucunu bırakın. Bandın boyunu kısaltmak için az miktarda avucunuzun içine toplayın. Kolunuz düz olsun, nefes verirken yukarı kaldırın ve nefes alırken de indirin.

4 (3)

4.Lastiğin tam ortasına basın ve kollarınız yanlardayken gergin olacak şekilde tutun. Nefes alın ve verirken dirseklerinizi bükmeden arkaya doğru çekin.

5 (3)

5.Dördüncü hareketteki gibi pozisyon alın, bu sefer öne doğru çekin.

6 (2)

6.Lastiğin bir ucunu arkanızda bel hizasında, diğer ucunu da başınızın arkasında tutun. Dirseğiniz yukarıya bakacak şekilde kolunuzu düz tutun. Nefes verirken lastiği başınızın üzerine doğru çekin.

7 (1)

7.Lastiği omuz genişliğinde önde tutun. Nefes verirken dirseklerinizi bükmeden arkaya doğru açın.

Yorum Yazın