Olmazsa Olmazlar

Top 10 Yağ Yakıcı Besinler

eggs

Bilindiği gibi bir insanın vücudundaki yağ oranı ne kadar fazla ise kilo vermesi de o kadar zor oluyor. Fit bir bedene sahip olmanın sırrı ise yağ yakmanın ve kas oranını artırmanın yolundan geçiyor. Yağ yakmak için egzersiz yapmanın önemi yadsınamaz. Bununla birlikte beslenme diyetinize ekleyebileceğiniz bazı gıdalar var ki, bunları tükettiğinizde vücudunuz fazladan yağ yakmaya başlıyor. Metabolizmanızı da hızlandıracak bu 10 yağ yakıcı besinle siz de fazla kilolarınıza hemen veda edebilirsiniz!

  1. Kırmızı Biber

Yemeklerinizin yanında da tüketebileceğiniz kırmızı biber metabolizmanızı hızlandırıyor ve damarlarınızda yağın temizlenmesine yardımcı oluyor.

  1. Zencefil

Mucizevi besin zencefil metabolizmanızı hızlandırmakla kalmıyor, aynı zamanda kan akışının artmasını ve damarların genişlemesini de sağlıyor.

  1. Zeytinyağı

En faydalı yağlardan biri olan zeytinyağı hem yağın yakılmasını ve atılmasını hızlandırıyor hem de kandaki kötü kolesterol seviyesinin düşmesine yardımcı oluyor.

  1. Greyfurt

C vitamini bakımından son derece zengin olan greyfurt yağın daha hızlı çözülmesini ve vücuttan atılmasını sağlıyor.

  1. Yeşil Çay

Yeşil çayın içinde EGCG adı verilen bir bileşen bulunuyor. Bu bileşen vücudunuzda yağ yakıcı işlev görüyor ve dinlenir haldeyken yaktığınız kalori miktarını artırıyor.

  1. Yumurta

Tam bir B12 deposu olan yumurta, vücudunuzdaki yağın çözülmesini sağlamakla birlikte metabolizmanızı da hızlandırarak kolay kilo vermenizi sağlıyor.

  1. Somon

Omega-3 bakımından zengin olan somon vücuttaki leptin hormonu seviyesini yükseltiyor. Bu hormon yükseldiğinde vücudunuzdaki kalori yakma hızı da doğru orantılı olarak yükselişe geçiyor.

  1. Yağsız Süt

Kalsiyum açısından zengin bir kaynak olan yağsız süt metabolizmayı hızlandırarak daha hızlı kilo vermenizi sağlıyor. Sütten alınan yağ miktarının azalması için mutlaka yarım yağlı ya da yağsız süt tercih etmek gerekiyor.

  1. Keten Tohumu

Öğüterek salata ya da yoğurdunuzun üzerine bile serpip yiyebileceğiniz keten tohumu hem vücutta yağ depolanmasını önlüyor hem de hali hazırda vücutta bulunan yağın hızlıca yakılmasını sağlıyor.

  1. Yaban Mersini

Düşük kalorili bir meyve çeşidi olan yaban mersini metabolizma hızını yükselterek daha hızlı kilo vermenize yardımcı oluyor.

Yorum Yazın