Yaşanmışlıklar

Yaşam yolculuğumuz

Screen Shot 2016-02-17 at 20.16.30
Berna Tokar

Yapmamız lazım gelen, geleceğe ilişkin umutlarımızı asla yitirmemeliyiz. Yaşanan sancılı dönemleri, karşımıza çıkan küçük sınavlar olarak karşılamayı bilmeliyiz. Dönüşü olmayan keşkeler bizi hiçbir yere ulaştırmaz. Sancılı dönemler, aydınlık bir geleceğin savaşıdır.

Bazen yaşamımıza giren öyle insanlar olur ki bize bir ders vermek, kim olduğumuzu ya da olmak istediğimizi bulmamıza yardım ederler. Bu insanlar yakın dostlarımız, sevgililerimiz veya sadece bir yabancı olabilir. Bazen yaşamın olayları size acı gibi de görülebilir.

Olaylar, acılar, hastalıklar karşımıza çıkan sınavlardır. Ama, olayın üstesinden geldiğinizde gücünüzün ve yürekliliğinizin farkına varır, kendinize inanırsınız.

Bazı insanlar diğer insanları severler, onlara moral vermeyi ve mutlu etmeyi isterler. Bu tip insanlarda hesap kitap yoktur, teşekkür beklemezler.

Teşekkür şifalı bir ilaç gibidir, anlamlı ve değerlidir. İnsanlar pek aldırmaz gibi görünseler de hepsinin ilgiye ve sevgiye ihtiyacı vardır. Sevgi her kapıyı açar. Kendi yaşamınızı yaratır. Kendinizi sevin ve inanın. Siz kendinize inanmazsanız kimse size inanmaz. Nedenli kötü olursa olsun asla pes etmeyin.

“Bu benim başıma nasıl geldi?” demeyin. “Benden daha kötü olanlar vardır” deyin. Arkaya bakmayın. Tanrı gözlerimizin arkaya bakmasını bahşetmemiş neden mi? “Arkaya bakma önüne bak!” demiş.

Yorum Yazın